Dan planeta Zemlje

Dan planeta Zemlje

Poštovane učenice i učenici,

danas, 22.travnja, obilježavamo Dan planeta Zemlje s ciljem jačanja svijesti o potrebi zaštite okoliša u kojem živimo. Različitim događajima i aktivnostima nastoji se skrenuti poziornost ljudi na opasnosti koje prijete životu na Zemlji zbog globalnog porasta onečišćenja (tla, zraka, vode…).

 

 

Trenutno živimo uz dvije krize, jedna je uzrokovana pandemijom virusa korone (COVID-19), a druga klimatskim promjenama. Istraživanja, rađena protekle godine, pokazuju da je pandemija uzrokovala značajan porast zanimanja ali i konkretnih aktivnosti ljudi na planu borbe za zaštitu okoliša.

Predvodnici u razvijanju svijesti o mogućnosti vlastitog utjecaja na zaštitu okoliša su mladi ljudi, pripadnici „z“ generacije (ili „net“ generacije), a to su mladi ljudi rođeni nakon 1995.god. Obzirom da i vi pripadate „z“ generaciji žalja nam je potaknuti vas na male promjene u ponašanju prema okolišu, a koje mogu doprinijeti zaštiti okoliša u kojem živite ali i naše jedine planete.

U privitku prilažemo korisne materijale.

EKOLOSKI_SAVJETI.docx

SVEMIR_EKOLOGIJA-Fascinantno.pps

Prirucnik_za_ucenike.docxSkip to content