Baštinski (Ri)industrijalci

Ovim projektom želimo napraviti iskorak u ponudi školskih aktivnosti za učenike koje će im omogućiti povezivanje međupredmetnih nastavnih sadržaja, razvijanja kreativnosti i hobija te navika konzumiranja kulturnih sadržaja u školi, ali i izvan škole. Osmislili smo tri ključne aktivnosti i različite metode rada (istraživanje, posjet izložbama, stvaranje) kroz koje će učenici razvijati multifunkcionalnu pismenost (pretraživanje, vrednovanje informacija i stvaranje vlastitih digitalnih sadržaja), proširivanje znanja stečenih na satovima Povijesti, te primjenu vještina stečenih na satovima strukovnih predmeta u stvaranju eksponata za vlastiti izložbeni prostor u školi. Sudionici projekta će tijekom Dana otvorenih vrata škole predstaviti rezultate svojih istraživanja u obliku digitalne brošure (isprintani QR kodovi s digitalnom brošurom), eksponati u izložbenom prostoru i kratko predstavljanje aktivnosti popraćeno fotografijama.

Prijavili smo sudjelovanje na Festivalu znanosti (22-28.4.2024.) čija je ovogodišnja tema “Inteligencija”. Unutar projekta smo koristili u pojedinim etapama modeliranja AI, ove godine smo odlučili na FZ predstaviti na koji način smo to učinili i što smo postigli. Uskoro će naša prezentacija biti dostupna na mrežnim stranicama.