Mala knjižnica na otvorenom

Mala knjižnica na otvorenom projekt je namijenjen darovitim učenicima prvih razreda trogodišnje strukovne škole koji u svom programu imaju predmet Praktična nastava u školskim radionicama. Projektne aktivnosti bile su projektiranje, tehnološka razrada, izrada metalne konstrukcije (u ovom slučaju male knjižnice na otvorenom), nabava materijala i knjiga, montaža i prezentacija, te promocija čitanja među učenicima. Ovim aktivnostima produbili smo znanje iz tehničkog i informatičkog područja darovitim učenicima, te im ujedno pružili mogućnost izrade uporabnog objekta trajne vrijednosti za školu. Projektom smo kroz završnu fazu prezentacije i postavljanja u predvorju škole promovirali važnost čitanja i nadamo se približili knjigu našim učenicima.

 

CILJ PROJEKTA:

Produbljivanje sadržaja praktične nastave u školskim radionicama za darovite učenike kroz provedbu složenijih aktivnosti (projektiranje, tehnološka razrada i izrada metalne konstrukcije male knjižnice na otvorenom), te poticanje interesa učenicima strukovnih škola za knjigu i književnu građu kroz projekt male knjižnice na otvorenom.

 

Po završetku projekta knjižnicu smo prijavili kartu Mreže MSKH –  https://bit.ly/3NkkQb0

 

 

 

Skip to content