Svečani skup Knjižničarskog društva Rijeka

Svečani skup Knjižničarskog društva Rijeka

Knjižničarsko društvo Rijeka utemeljeno je 1951. i od tada kontinuirano djeluje, a okuplja knjižničare iz svih vrsta knjižnica Grada Rijeke i okolice. Društvo doprinosi razvoju knjižničarske djelatnosti i struke, podupire osnivanje i razvoj knjižnica, povezuje knjižničare i knjižnice na svom području, organizira programe cjeloživotnog obrazovanja knjižničara, potiče razvoj knjižničarstva i informacijskih znanosti, radi na jačanju, prepoznatljivosti i vidljivosti knjižničarske profesije. Prethodna stručna suradnica školska knjižničarka Ivana Vladilo je dugogodišnja članica KDR-a koja je bila izrazito aktivna i pridonosila razvoju struke. Trenutačna stručna suradnica školska knjižničarka Anita Pešut je višegodišnja članica KDR-a te je također aktivna u radu Društva. Ove godine je sudjelovala u organizaciji stručnog knjižničarskog skupa „Knjižnica je svuda oko nas“ te svečanosti dodjele Povelje Ivan Kostrenčić u sklopu Izborne skupštine KDR-a, a također je izabrana u drugi mandat Upravnog odbora KDR-a.
Tijekom knjižničarskog skupa su održana pozvana izlaganja:
mr. sc. Alka Stropnik: Kako probuditi Trnoružicu
Majda Milevoj Klapčič: Knjižnica je svuda oko nas: primjer knjižnice Srednje škole Mate Blažine Labin
te pogled u knjižničarske zajednice:
Niko Cvjetković: Rijeka, grad koji čita
Ivana Dorotić Malič: Otvorena znanost – uloga Sveučilišne knjižnice na Sveučilištu u Rijeci
Madlen Zubović: Knjižnica i zajednica: od „prozorčića“ do suradnje, kreativnosti i zajedništva
Ana Šegrt: Film je najvažniji: čitamo i pričajmo o filmu
Dejana Golenko: Program cjeloživotnog obrazovanja Pravo u zajednici
Također, kolegicama knjižničarkama Sanji Kosić i Branki Miočić su dodijeljene Povelje Ivan Kostrenčić zbog izuzetnih doprinosa struci i dugogodišnjeg kvalitetnog profesionalnog rada.


Skip to content